fbpx
11.8 C
Skopje

10 најниски машки ѕвезди

АКТУЕЛНО

Доказ дека висината не е никаков предуслов за успех се следните 10 мажи кои немаат никаков проблем со висината под 170 cm.

 

Тие се талентирани, успешни во својата работа, славни и секогаш опкружени со убави жени.

Кому му е гајле за нешто толку минорно и неважно како висината?

Погледнете кои 10 машки ѕвезди се меѓу најниските во светот на славните:

Џош Хачерсон

Ѕвездата на трилогијата „Игра на гладните“ (The Hunger Games) е висок само 145 cm.

ФОТО

Даниел Редклиф

„Хари Потер“ е висок 165 cm, што секако не беше воопшто пресудно за улогата на неговиот живот.

ФОТО

 

Кевин Харт

Популарниот комичар е висок 163 cm, и воопшто не му е битно што неговата сопруга Енико Париш е 8 cm повисока од него.

ФОТО

Бруно Марс

Еден од најдобрите вокали на денешницата има само 165 cm висина.

ФОТО

 

Џек Блек

168 cm изнесува висината на популарниот актер и комичар Џек Блек.

ФОТО

 

Дастин Хофман

„Дипломецот“ (The Graduate) Хофман е висок 167 cm, но со 2 освоени оскари тоа и не прави некоја разлика.

ФОТО

 

Сет Грин

Актерот познат по улогите во „Семеен човек“ (Family Guy) и серијата „Бафи, убиец на вампири“ (Buffy the Vampire Slayer) е висок само 163 cm.

ФОТО

 

Мартин Фримен

Популарниот „Хобит“, кој исто така се појави и во британската верзија на серијата „Канцеларијата“ (The Office), како и во „Шерлок“ (Sherlock) и „Фарго“ (Fargo) е висок 169 cm.

ФОТО

 

Мајкл Џеј Фокс

Актерот кој нам најдобро ни е познат по трилогијата „Враќање во иднината“ (Back to the Future) е висок само 163 cm.

ФОТО

 

Џо Пеши

Негативецот од популарниот филм „Сам дома“ (Home alone) е висок 163 cm.

ФОТО

Извор: Црнобело

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -