8.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

Барселона во јануари сака да го донесе 21. годишниот Бразилец, Артур

Барселона во јануари сака да го купи 21. годишен Бразилец Артур.

Играчот на Гремија во првиот натпревар од финалето од Копа Либертадореса против Лануса го гледаше техничкиот директор на Барса Роберт Фернандез.

Инаку, Артур е новопечен бразилски репрезентативец кој не одамна потпиша нов договор со клубот до 2021. година во која е уклучена клаузула од 50. милиони евра.

Но, Гремио беше подготвен да го пушти за некои 20 милиони евра.

Артур е неизоставен дел од Гремија оваа сезона, а во 38 натпревари постигна еден гол од асистенција. Тој ќе го засили тимот во и онака силната конкуренција во средниот ред на Барса каде се Ракитиќ, Бускетс, Суарез, Иниеста, Паулињо, Роберто, Андре Гомес…

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -