11.8 C
Skopje
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Јовановски: Денес се најави почетокот на крајот на демократијата во Македонија

Денес се најави почетокот на крајот на демократијата во Република Македонија. 36 чесни граѓани се уапсени за тероризам, рече Крсто Јовановски, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

Тој рече дека не е демократија тие што се навистина терористи да се ослободени, а чесните луѓе кои се притворени да се казнат за тероризам.

Јовановски го повика Иванов да ги амнестира притворените.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави