fbpx
12.8 C
Skopje

Судот бара симнување на пратеничкиот имунитет на Мукоски, Тарчуловски и Арнаудов

АКТУЕЛНО

Судот со барање за симнување на имунитет заради притвор и на пратениците Крсто Мукоски, Јохан Тарчуловски и Љубен Арнаудов, потврдувата собраниски извори за тв 24.

Тв 24  веќе објави дека притворски барања до Собранието стигнале и за пратениците Жаклина Пешевска, Сашо Васиелвски и Љупчо Димовски.

Според информациите  барањата не се отворени бидејќи се чека Претседателот Талата Џафери да се врати од пат, бидејќи до него се адресирани.

Според информациите за барањата се информирани и членовите на комисијата за мандатно имунитетни и деловнички прашања и комисијата е  подготвена да се одржи утре.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -