27.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

ВИДЕО: Тепачка на две жени на протестот на ВМРО-ДПМНЕ

За време на вечерашниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичниот суд во Скопје, дојде до инцидентот откако две постари жени се степаа.

Една од жената била симпатизер на ВМРО-ДПМНЕ, а другата на СДСМ што најверојатно беше причина за тепачката, која за среќа не траеше долго.

До инцидентот дојде кога жената која што е симпатизер на владејачката СДСМ реагирала на еден од говорите на протестот, по што била нападната.

Останатите присутни брзо реагирале и ги раздвоиле со што инцидентот помина без посериозни повреди.

Извор/ФОТО – А1он

поврзани објави

Последни објави