fbpx
8.8 C
Skopje

По Меси, и Ракитиќ удри по Нејмар!

АКТУЕЛНО

Како што поминува времето, фудбалерите на Барселона се навикнуваат на животот без Нејмар и во еден глас повторуваат дека играат како препородени.

Почна Меси кој изјави дека сега екипата е насочена кон одбраната и затоа бележи добри резултат. Продолжи Иван Ракитиќ.

“Имавме повеќе талент кога Нејмар беше тука, можеби тоа ни недостасува во моментов. Но, во принцип, функционираме одлично без него, го сменивме системот и сега сме побалансирани во односот напад и одбрана иако има уште работи кои можеме да ги подобриме”, изјави Ракитиќ.

Во првите 16 настапи за ПСЖ, Нејмар постигна 15 гола и 11 асистенции, но има проблем со дисциплината и мотивација во неквалитетното француско првенство.

Извор – СпортКлуб

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -