fbpx
5.8 C
Skopje

(ВИДЕО) ГОЛ НА СЕЗОНАТА: Младиот Бразилец од Бордо со бомба од 30 метри го проби Дихон.

АКТУЕЛНО

Дихон и Бордо синоќа го отворија 16. коло од Лига 1 на натпревар кој заврши со резултат од 3:2 за домаќините. Двобојот на средината на табелата не изгледа доста возбудлив натпревар, но сепак овој пат вниманието за него го привлече потенцијалниот можеби најдобар гол од оваа сезона.

Неговиот изведувач е Малколм, десното крило на Бордо, кој о 36. минута од натпреварот со бомба од 30 метри го донесе Бордо во водство од 2:1.

Инаку, Бордо дојде до водство во 13. минута со голот на Кафу. Во 34. минута на 1.1 израмни Јамбере а само после две минути Малком со страшен удар повторно го донесе својот тим во водство.

https://streamable.com/eodf9

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -