fbpx
11.8 C
Skopje

На повидок нова политичка партија во Република Македонија

АКТУЕЛНО

Почитувани,

 

Ве поканувам да ни се придружите на промоцијата на иницијативата за формирање на политичката партија Граѓанско Демокатска Унија (ГДУ) настан на кој дел од членовите на Иницијативниот Комитет ќе ги образложат принципите врз кои се темели самата иницијатива, стои во официјалната покана испратена до нашата редакција.

 

Промоцијата ќе се одржи во Мериот Хотел, во среда 06.12.2017

ФОТО

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -