fbpx
6.8 C
Skopje

ВИДЕО: Општонародна веселба во Северна Кореја

АКТУЕЛНО

Северна Кореја го прослави усовршувањето на својот нуклеарен арсенал со огномет, соопштија државните медиуми во земјата.

Војската и граѓаните се собраа во престолнината Пјонгјанг за да се одбележи усовршувањето на нуклеарниот арсенал кое беше постигнато со овонеделното лансирање на балистичката ракета, наведува државната агенција на Северна Кореја, КЦНА.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -