fbpx
8.8 C
Skopje

Медиумите со бојкот на пресот на ГДУ (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Прес-конференцијата на ГДУ (Граѓанска Демократска Унија) одржана во Хотел Мериот е бојкотирана од страна на медиумите. И покрај тоа што на промоцијата беа присутни повеќе од седум медиуми, ниту еден од нив не ја објави односно не ја информираше македонската јавност за истата.

ВИДЕО ОД ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈАТА НА ГДУ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -