8.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

Адриан Муча е нов директор на „Паркови и зеленило“

Адриан Муча од МТСП е нов директор на Јавното претпријатие „Паркови и зеленило“ од Скопје.

Како што потврди Град Скопје за МИА, скопскиот градоначалник Петре Шилегов синоќа го назначил новиот директор, кој доаѓа на местото на Душан Авировиќ.

Минатиот месец нови директори добија јавните претпријатија ЈСП Скопје, Водовод и канализација и Улици И патишта.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -