fbpx
19.8 C
Skopje

Го разбуди Емирати: Месут Озил постигна гол кој ја обиколи Англија во секунда

АКТУЕЛНО

Арсенал и Њукалс денес играат натпревар од 18. коло на англиската Премиер лига.

На Емирати домаќините стигнаа во водство во 23. минута.

Откако ударот на Санчез се одби од еден од играчите на Њукалс, топката стигна до Месут Озил кој со феноменален волеј постигна гол во мрежата на противникот.

https://www.youtube.com/watch?v=dcv96QY_VXA

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -