2.8 C
Skopje
Thursday, November 30, 2023

10-годишно дете искасано од кучиња во Скопје

Десетгодишно дете вчера попладне било искасано од две кучиња на ул. „Волгоградска“ во Скопје.

Во Полициската станица Карпош синоќа во 20:30 часот Т.С. (50) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 17:20 часот, на ул. „Волгоградска“, од страна на две кучиња бил каснат неговиот 10-годишен син, при што му биле нанесени видливи повреди – расекотини на двете нозе, соопшти Министерството за внатрешни работи во редовниот Билтен.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -