fbpx
5.8 C
Skopje

Заев му посака среќа на Мицкоски: Очекувам конструктивен процес и критички осврт на опозицијата

АКТУЕЛНО

Претседателот на Владата, Зоран Заев му посака среќа на новоизбраниот претседател на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

„Драго ми е што заврши конгресот на ВМРО-ДПМНЕ. Очекувам конструктивен пеоцес и критички осврт на опозицијата. Немам предрасуди да се сретнам со Мицкоски. Засега немаме договорено средба, но би го поканил да се сретнеме во првата можна прилика“, рече Заев.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -