3.8 C
Skopje
Sunday, December 3, 2023

(ФОТО) Герила акција: ВМРО е таму каде што е Љубчо

Утринава пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ осамна транспарент со натпис: „ВМРО е таму каде што е Љубчо“. Транспарентот е сликан од минувачи кои поминувале покрај местото. Во случајот најверојатно се работи за герила акција со цел испраќање на порака до новото раководство на партијата ВМРО-ДПМНЕ.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -