fbpx
11.8 C
Skopje

ШИЗИК НА РИЗИК: Залутан навивач славеше гол на Челси на трибината кај “топчиите“

АКТУЕЛНО

 

Во рамките на 22. коло во Премиер лигата на „Емирати“ се одржа вистинско дерби меѓу двата лондонски ривали Арсенал и Челси, натпревар кој заврши без победник (2:2).

Натпреварот беше отворен но и покрај тоа во првото полувреме навивачите на двата лондонски клубови не постигнаа погодок, па на полувреме резултато беше 0-0.

Она што остави најсилен впечаток на трибините е славјето на голот на еден од навивачите на Челси.

Имено, по постигнувањето на гол од пенал на Азар веднаш по голот на Џек Вилшер, навивач на Челси завршил во секторот каде што се наоѓаат верните навивачи на „топчиите“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -