29.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

Доколку судијата разбираше српски, Милинковиќ-Савиќ ќе добиеше исклучување (ВИДЕО)

Талјавенто доби погрдни зборови од Милинкови-Савиќ откако му додели жолт картон, би го испратил предвреме во соблекувалната доколку го разбираше неговиот јазик.

Лацио со 2-5 славеше на гостувањето кај СПАЛ во редовното коло од италијанската Серија А, медиумите во Србија регистрираа интересен момент од оваа средба во која за момент во фокусот на вниманието се најде Сергеј Милинковиќ-Савиќ.

Српскиот интернационалец имаше приговор до судијата Талјавенто бидејќи овој му покажа јавна опомена по еден прекршок на средината на теренот, а доколку главниот арбитар разбираше српски, тогаш Милинковиќ-Савиќ сигурно ќе добиеше исклучување…

24fudbal.mk

поврзани објави

Последни објави