29.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

ЛЕГЕНДАРНО ФОТО: Од густата магла не видел дека мечот е прекинат, па бранел сам цели 10 минути

Оваа легендарна фотографија која излезе на Фејсбук страницата Historical Pictures е од 1937 година, а истата раскажува интересна приказна за тогашниот легендарен голман Сем Бартрам и маглата.

https://www.facebook.com/PicturesHistorical/photos/a.1423359757905033.1073741829.1417194698521539/2037405606500442/?type=3&theater

За време на лига турнир во 1937 година, легендарниот голман Сем Бартрам речиси 10 минути бил сам на теренот, не успеал да види дека натпреварот е прекинат поради густата магла.

поврзани објави

Последни објави