13.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

Татко два месеци обљубувал ќерка во кичевска Пласница

На 17.01.2017 година во 12,00 часот во ПС-Кичево, 24 годишно женско лице од село во О.Пласница, пријавила дека во нивниот дом во последните два месеци, а последен пат на 16.01.2017 година околу 06,40 часот, од страна на нејзиниот 55 годишен татко и било извршена обљуба.

Увид на местото на настанот извршила екипа од НК КР-Кичево. Бидејќи лицето било со умерена ментална попреченост, известен бил Центар за Социјални Работи-Кичево и извршен е разговор со истата по што била однесена на гинеколошки преглед во ОБ-Кичево.

Осомничениот е лишен од слобода и против истиот по целосното расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави