32.8 C
Skopje
Tuesday, July 16, 2024

Костоски е најдобар кошаркар на Македонија за 2016 година!

Александар Костоски е прогласен за најдобар македонски кошаркар во сениорска категорија за 2016 година. МКФ вечерва на гала вечер во „Сквер21“ им ги врачи наградите на добитниците.

Со награда покрај Костоски се закити и играчот на Фенербахче, Перо Антиќ кој е прогласен за најдобар интернационалец. За најдобар млад играч исто така имаме интернационалец, Нено Димитријевиќ од Хувентут.

Во продолжение погледнети ги сите наградени за 2016 година:

Млада кошаркарка: Матеа Николиќ

Млад кошаркар: Ненад Димитријевиќ

Женска екипа во младинска категорија: Бадел 1862

Машка екипа во младинска категорија: Вардар

Најдобар судија: Игор Митревски

Интернационалец: Перо Антиќ

Тренер во женска младинска екипа: Анета Глигорова

Тренер во машка младинска екипа: Ѓорѓи Кочов

Женска екипа во сениорска конкуренција: Бадел 1862

Машка екипа во сениорска конкуренција: МЗТ Скопје

Тренер во женска конкуренција сениорки: Перо Стамески

Тренер во машка конкуренција, сениори: Александар Јончевски

Најдобра кошаркарка во сениорска категорија: Нена Трајчевска

Најдобар кошаркар во сениорска категорија: Александар Костоски

поврзани објави

Последни објави