29.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

Лукаку го навести трансферот на Санчез во Манчестер јунајтед? (ФОТО)

Белгиецот ги зачуди фановите со својата објава на социјалните мрежи.

Алексис Санчез на големо се споменува како нов фудбалер на Манчестер јунајтед овој зимски јануарски преоден рок, откако Манчестер Сити се повлече од трката за Чилеанецот чиј договор со Арсенал истекува идното лето.

Ромелу Лукаку, напаѓачот од редовите на тимот од „Олд Трафорд“ објави фотографија на социјалните мрежи на која чилеанското знаме е поставено до знак кој води до Црвен Ѓавол.

Фото

Дали ова е најава за голем трансфер, останува да видиме…

 

Извор: 24Фудбал

 

поврзани објави

Последни објави