3.8 C
Skopje
Sunday, December 3, 2023

Снеговите престануваат, од утре сонце

Според УХМР од утре во Македонија доаѓа стабилно време. Ќе биде променливо облачно, попладне со сончеви периоди особено во западна Македонија.

Ќе дува слаб до умерен претежно североисточен ветер. Во некои долини ќе има услови за појава на краткотрајна магла.

Утринската температура ќе се движи од минус 13 до минус шест, а дневната од минус четири до четири степени.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -