fbpx
5.8 C
Skopje

Укината забраната на патот Маврово – Дебар за тешки товарни возила

АКТУЕЛНО

Укината е забраната за движење на тешки товарни возила на патниот правец Маврово – Дебар, соопштуваат од „Македонија пат“.

Сообраќајот низ државата и понатаму продолжува да се одвива отежнато поради влажните коловоз кои се покриени со редок снег. Интензинетот на сообраќајот е умерен, а застој на граничните премини засега нема.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -