29.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

(ВИДЕО) Никогаш нема да умрат: МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД СО ТРОГАТЕЛНО ВИДЕО!

На денешниот ден  се навршуваат 60 години од трагичната авионска несреќа во која загинаа седуммина играчи и тројца членови на Манчестер Јунајтед.

По тој повод клубот одржува комеморација за жртвите. Она што веројатно ќе допре до секој навивач на Јунајтед е објавеното трогателно видео во кое учествуваат дел од сегашните фудбалери на Јунајтед и навивачи. Мотото е – Никогаш нема да умрат.

поврзани објави

Последни објави