29.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

ВИДЕО: Салах е голем човек, усреќи детенце кое навива за Ливерпул

Мохамед Салах во синоќешното дерби со Тотенхем постигна два гола за Ливерпул (2-2), но по мечот повторно ги собра аплаузите, со голем гест.

Египќанецот покажа дека има големо срце и по средбата на едно детенце му го подари својот дрес. Младиот навивач на „црвените“ држеше транспарент, на кој молеше да го добие дресот од Салах, а тој го виде за време на мечот, а потоа му пријде и го усреќи.

Gol.mk

поврзани објави

Последни објави