fbpx
20.8 C
Skopje

Заев го објави новото име на скопскиот аеродром

АКТУЕЛНО

Аеродромот „Александар Велики“ во Скопје ќе се преименува во „Меѓународен аеродром Скопје“, објави премиерот Зоран Заев.

Тој рече дека одлуката за новото име на аеродромот како и одлуката за преименувањето на автопатот „Александар Македонски“ во „Пријателство“ поминале на владина седница.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -