fbpx
24.2 C
Skopje

Шилегов: Дадов наредба да се отстранат галиите од Вардар

АКТУЕЛНО

Градоначалникот Петре Шилегов дал наредба да започне отстранување на бродовите во реката Вардар.

„Наредив да започне постапка за дислоцирање на галиите, во тек се постапките како ќе бидат созреани одлуките за носење така ќе бидат објавени“, рече Шилегов.

Дали и колку ќе бидат обесштетени сопствениците Шилегов не прецизираше, рече дека не е донесе дефинитивна одлука, а кога ја донесат јавноста и сопствениците ќе бидат информирани.

Извор: СДК.МК

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -