6.8 C
Skopje
Friday, March 29, 2024

ЧУДНИ НАВИВАЧИ: Наместо со гнев и солзи, тие со насмевка го примија голот на Варди (ВИДЕО)

Во текот на најновото коло од Премиер лигата тимот на Пеп Гвардиола се сретна со составот на Лестер и тоа на домашен терен.

Граѓаните во првото полувреме беа подобри  и имаа неколку шанси да постигнат значително водство над тимот на Лестер, но сепак Варди не сакаше така лесно да се откаже и постигна гол при резултат од 1:0 односно на водство на клубот од Манчестер. Играчот кој го постигна голот за Сити е Рахим Стерлин,  а за на 1:1 односно израмнување на резултатот тука беше  Варди постигна гол во 24. минута.

Она што посебно остави впечаток беше однесувањето на домашните навивачи, кои по постигнувањето на погодокот, наместо со гнев и солзи, го дочекаа голот на Варди со насмевка.