fbpx
20.8 C
Skopje

ПРОЦУРЕ ИНФОРМАЦИЈАТА: Што му порача Ламела на Вилшер? ПОРАДИ ОВА АНГЛИЧАНЕЦОТ ЗБЕСНА

АКТУЕЛНО

Нема тоа да биде дерби во северен Лондон доколку Вилшер не влезе во конфликт со противничкиот играч. А тоа се и случи, по последниот свиреж на натпреварот.

Спарс ги дочекаа градскиот ривал на Вембли и славеа со 1:0 со голот на Хери Кејн. Неговиот гол го одлучи победникот, а на крајот дојде до конфликт меѓу Вилшер и Ерик Ламмела.

Како што откриваат британските медиуми, Ламела наводно го нарекол Вилшер пи*ка, нешто кое го разбесни англичанецот.

https://www.youtube.com/watch?v=RKPbiNTXDos

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -