fbpx
24.2 C
Skopje

Пентагон доби буџет од 700 милијарди долари

АКТУЕЛНО

Пентагон доби досега најголем буџет и тој изнесува 700 милијарди долари. Тоа  се многу повеќе пари за одбрана од тоа што издвојуваат Кина и Русија.

Со овој буџет американската војска ќе може да плати илјадници дополнителни војници, обуки, бродови и друго со што одбраната ќе биде логистички многу поголема.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -