10.8 C
Skopje
Friday, April 19, 2024
Платено политичко рекламирање

Договорот е спремен: Меси до крајот на кариерата во Барселона

Како што пренесуваат шпанските медиуми, еден од најдобрите фудбалери на денешницата и фудбалер на Барселона, Лионел Меси ќе постане најплатениот фудбалер на светот.

Иако се уште не е потврдено колку точно тој ќе заработува неделно, но сепак познато е дека ќе има поголема плата од Карлос Тевез, кој заработува 720 илјади долари неделно.

Со оваа информација шпекулациите за евентуален трансфер на Меси во некој од супербогатите клубови како ПСЖ и Манчестер Сити завршија. Меси оваа сезона постигна вкупно 26 погодока во сите натпреварувања во дресот на Барселона.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img

Последни објави