12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Израелскиот премиер Нетанјаху ќе оствари телефонски разговор со Трамп

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека планира да оствари телефонски разговор со американскиот претседател Доналд Трамп. Ова ќе биде првиот разговор меѓу двајцата, по инаугурацијата на Трамп.

Пред состанокот на кабинетот Нетанјаху рече дека планира да разговара со Трамп за конфликтите со Палестинците, Сирија и „иранската закана“.

Трамп вети силна поддршка за Израел за време на предизборната кампања.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави