13.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

Предлог кој мора да го прифатат: Сите пратеници да ги донираат своите плати!

На 30. јануари беше верификуван мандатот на 120 пратеници во Собранието на Република Македонија, но и покрај тоа, тие се уште не одржале седница, а сепак ќе земат плата.

Едмонд Адеми, инаку висок функционер во редовите на СДСМ, преку својот официјален Фејсбук профил побара сите 120 пратеници своите плати да ги донираат на сиромашни семејства, на кои тоа им е и повеќе од потребно.

За еден ваков предлог, пратениците воопшто и не треба да размислуваат, туку истиот ден откако ќе ја добијат платата, да направат среќни барем неколку социјално загрозени фамилии. Предлогот наиде на поддршка од јавноста, па сега на чекор се пратениците.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави