4.8 C
Skopje
Sunday, December 3, 2023

Почина славниот Рене од „Ало, ало“

Во својата 76. година од животот, почина актерот Горден Кеј, кој својата популарност ја стекна за време на комичната серија „Ало, ало“, како што соопшти неговиот агент, смртта ја доживеал во дом за стари лица.

Публиката ќе го памети и по неговите комични и креативни изговори, кои секогаш му беа изговор пред неговата сопруга Едит, кога е во прегратка на некоја од неговите келнерки.

За време на снимањето на серијата „Ало, ало“, која се емитуваше на Би-би-си од 1982. до 1992. година, Кеј имаше и тешка сообраќајна несреќаа, по која доби повреди на главата, поради што доби лузни, кои се гледаа дури и во следните две сезони од филмот.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -