fbpx
2.8 C
Skopje

Како природно да ја излекувате кашлицата?

АКТУЕЛНО

Во период како овој, вирусот е често присутен, поради што еден од најголемите проблеми е кашлицата, во продолжение ви нудиме совет, како да дојдете до природен лек против кашлицата.

За составување на напитокот, потребни ви се:

-Една лажица маслиново масло
-Една лажица мед
-Еден жолчка
-1/4 лажичка сода бикарбона
-250 милилитри млеко

Најпрво ќе го сварите млекото на тивок оган, потоа чекајте да олади. Во млекото додајте ги содата, медот и маслото. Сето тоа добро промешајте го.

Практично е да се консумира пред спиење, во рок од пет денови.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -