fbpx
8.8 C
Skopje

ИКЕА ги повлекува столчињата за плажа од употреба поради повреди и кршливост

АКТУЕЛНО

Шведскиот произведувач на мебел ИКЕА одлучи да ги повлеже од продажба столовите за плажа по добивање на приговори дека се кршливи и предизвикуваат повреди како притискање на прстите.

Од ИКЕА повикаа купувачите до 31 јануари да ги вратат сите модели на “Мysingo“ столчињата за плажа и ги враќаат парите.

Ова се должи на приговорите ширум светот од повредите предизвикани од овие столови во Финска, Германија, САД, Данска и Австралија. ИКЕА е водечки произвотиел на мебел и има повеќе од 300 продавници низ 27 земји

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -