11.8 C
Skopje
Saturday, May 18, 2024
spot_img

ВИДЕО: Погледнете како изгледа куќа вредна 250 милони долари

Куќа вредна 250 милони долари се продава во Лос Анџелес и се смета дека е најскапата куќа во САД и меѓу најскапите во светот.

Оваа екстраваганција има 12 спални соби, 21 бања, пет барови, три кујни, куглара, хелидром, базент и други луксузни детали.

Со сето тоа доаѓа и скапоцени уметнички дела, а самата скулптура на огромниот „Лајк“ вреди еден милион долари. Авторот на скулптурата е кинескиот уметник Лиао Јибаџи. Вреди да се погледне и во гаражата каде што е паркирано за идниот сопственик 12 скапоцени автомобили ( Бугати, Ролс Ројс, Ферари, Пагани).

Во продолжение видете ги и останатите детали на овој луксузен имот :

https://www.youtube.com/watch?v=LGcReRrsijU

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави