fbpx
6.8 C
Skopje

Пожар во затворот „Идризово“

АКТУЕЛНО

Во средата, во 10:55 часот телефонски до екипа на Бригадата за противпожарна заштита, било пријавено дека во КПУ „Затвор Идризово“ има пожар.

Сепак, настанот не бил воопшто опасен, односно поради лошата електрична инсталација се запалила столарската работилница, но пожарот брзо бил изгаснат.

Во пожарот нема повредени, а причинета е само материјална шетата, која допрва треба да се процени.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -