fbpx
6.8 C
Skopje

ВИДЕО: Аматерска изведба на „Toy Story“, татко и ќерка прават да изгледа СОВРШЕНО

АКТУЕЛНО

Во дует татко и ќерка ја изведуваат песната „Toy Story“, но исто така позната и како „”You’ve Got a Friend in Me“ од Ренди Њуман, а преработката која беше поставена на Јутјуб го воодушеви светот.

Нивниот Јутјуб канал веќе има неверојатни 90 милиони прегледи, каде имаат објавено 10 најразлични обработки на познати песни. Најновото видео, кое излезе на 17 јануари веќе има над 4 милиони прегледи.

„Музиката ја обожаваме и двајцата, тоа е навистина нешто моќно. Клер ужива во емоциите додека пее, тоа се чувствува“, изјави таткото Дејв.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -