12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Погледнете како реагираа Џомба и Шпрем на промашениот пенал на Хорват

Хрватската ракометна репрезентација синоќа остана покуса за финале на Светското ракометно првенство во Франицја, откако по продолженија загуби од Норвешка.

Човекот кој што требаше да го реши мечот, искусниот Златко Хорват промаши пенал на истекот на времето. Погледнете како тоа го доживеаја поранешните хрватски репрезентативици Мирза Џомба и Горан Шпрем.

https://www.youtube.com/watch?v=biiRCJjoy6Q

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави