fbpx
9.8 C
Skopje

Никола Груевски: 2 милиони граѓани на Македонија на референдум ќе го кажат конечниот збор! (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Екс претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во минатото во повеќе наврати нагласуваше дека доколку се изнајде било какво предлог – решение за истото ќе мора да се изјаснат граѓаните на референдум односно тие преку своето изјаснување ќе го кажат конечниот збор.

Пред само неколку дена Груевски беше запрашан од новинар на ТВ21 дали ќе излезе и ќе гласа на референдум при што истиот одби да одговори на ова прашање.

Се поставува прашањето – што и дали се смени нешто во ставот на господинот Груевски?

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -