fbpx
8.8 C
Skopje

Конечно добра прогноза: Ова е најубавата вест која ќе ја прочитате денеска

АКТУЕЛНО

Флоријан по долг период го испративме.

На самиот почеток од новата недела имаме стабилно, сончево, топло и суво време без врнежи а такво ќе продожи и во текот на следните денови со исклучок на планинските места каде ќе има услови за локален краткотраен дожд проследен со ретки грмежи, стои во временската на Славчо Поповски.

Времето инаку ќе биде сончево топло и спарно со умерена локална облачност претежно во попладневните часови а ќе дува и слаб до умерен ветер од променлив правец.

Максималните дневни температури на воздухот ќе бидат нормално високи што значи не очекуваме некој претерано високи температури и истите ќе се искачуваат во интервалот од 30 до 37 степени.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -