fbpx
2.8 C
Skopje

Од Кина порачуваат: Војната против САД е реална

АКТУЕЛНО

Остра критика доаѓа од Пекинг за новиот шеф на Белата куќа. Војната помеѓу Кина и Америка претставува стварност во текот на мандатот на Доналд Трамп.

Дека ова веќе не е празна вода тука е вистинитост предупредува еден висок кинески офицер во војската после донесување на одлуката на Трамп да забрани влез на луѓето од муслиманските земји.

Трамп го оптужува Пекинг за нечесна трговија. А новиот држaвен секретар на САД Рекс Тилерсон се ангажира за американската морнарица која би го блокирала вештачкиот остров во Јужното кинеско море, што Кина би го сватила како воен чин.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -