13.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

Британски милионер поклонува луксузен стан, но под овие услови

Британецот кој бил бездомник, а сега е милионер решил да помогне на луѓето кој се наоѓаат во слична животна приказна во која некогаш тој бил.

Марко Робинсон (48) поклонува потполно опремен трособен стан кој вреди 120 илјади фунти во Престон. Тој во наредните шест недели ќе снима документарна серија и ќе го одбере победникот.

 “ Луѓето кој што сакаат да живеат во овој стан треба да биде луѓе кој навистина им е непходен станот и луѓе кој се во тешка ситуација а никој не сака да им помогне“- истакна тој.
https://www.youtube.com/watch?v=8Ndv-or7FFw

Сите заинтересирани можат да се пријават, но непходно е да имаат британско државјанство и да живеат во Британија.

 

 

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави