15.8 C
Skopje
Saturday, May 18, 2024
spot_img

БОМБА трансфер: Најдобрата македонска фудбалерка потпиша за ПСЖ

На последниот ден од преодниот период се случи вистинска бомба од трансфер со која дефинитивно е испишана историјата на женскиот македонски фудбал.

Најдобрата наша фудбалерка Наташа Андоново од денес е нова фудбалерка на женскиот тимт на францускиот гигант ПСЖ.

Андонова во Партиз доаѓа од редовите на шведски Розенгард, а претходно има настапувано и во Тубинген, Германија.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави