3.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

ВИДЕО: Во Алепо по 5. години повторно се играше фудбал, стадионот преполн

Пет години по окупацијата на сирискиот град Алепо кој беше упориште на ИСИС, односно месец дена по ослободувањето се одигра првиот фудбалски натпревар.

Градскиот стадион беше исполнет речиси до последно место, а објектото беше под силно полициско обезбедување.

Домашната екипа на Итихад ја нагости екипата Хурија и ја совлада со 2-1, што беше дополнителна причина за задоволство на домашната публика.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -