fbpx
18.8 C
Skopje

(ВИДЕО) Свадбата во Охрид која се прераскажува, младенците направија невиден спектакл

АКТУЕЛНО

Велат дека музиката ја прави свадбата. Многу често може да се случи сватовите да платат еден куп пари за гардероба, а да сакаат да заштедат на музика и потоа да се покајат. Но, за добра свадба, треба да се расположени и младоженците.

Во последната деценија, свадбените веселби во Македонија излегоја од вообичаеното клише, па така, младенците смислуваат разни начини за анимирање на гостите и создавање атмосфера која ќе се памети и прераскажува.

Видеото подолу е погледнато од преку двесте илјади луѓе, бидејќи, Елена и Павел од Охрид навистина се потрудиле и направиле нивната најлуда ноќ да биде незаборавна.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -