fbpx
18.8 C
Skopje

Димитров: Проблемот на ВМРО-ДПМНЕ е што да прават кога ќе успее референдумот

АКТУЕЛНО

Никола Димитров на прашањето што мисли за однесувањето на најголемата опозициска партија и нивната позиција на референдумот одговори дека тоа го потсеќа на неговиот најмал син кога се лути и не кажува зошто. Според него ВМРО ДПМНЕ е немањето на стратегија како да се постават и каква програма да приложат на граѓаните кога целиот овој процес ќе успее. Тој смета дека редно е ВМРО ДПМНЕ доколку планира да се врати на власт, да одлучи во каква Македонија ќе сакат да владеат, европска и просперитетна, или затворена сама со себе во изолација.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -