fbpx
2.8 C
Skopje

Заев: Иванов побара 61 потпис за мандатот, согласно тоа ќе ги донесеме нашите одлуки (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Лидерот на опозициската партија СДСМ, Зоран Заев по посетата на претседателот на Р. Македонија, Ѓорѓи Иванов се огласи пред медиумите.

Заев откри дека условот за добивање на мандато од страна на Иванов за формирање Влада е тоа што ќе мора да покаже листа на потписи од 61 пратеник  за коалиција.

Иванов побара 61 потпис за мандатот, согласно тоа ќе ги донесе…

Иванов побара 61 потпис за мандатот, согласно тоа ќе ги донесеме нашите одлуки

Posted by Zoran Zaev on Wednesday, February 1, 2017

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -