Mon. Oct 2nd, 2023

Ова е лековито средство кое помага за подобрување на циркулацијата и придонесува за елиминирање на целулитот од кожата. Еве како можете да го направите во домашни услови.

Потребни производи:

1/2 чаша свежо исцеден сок од грејпфрут
2 лажици сушена мајчина душица
1 чаша пченкарно масло

Начин на приготвување:
Истурето го пченкарно масло во соодветен сад. Кон него додадете го свежо исцедениот сок од грејпфрут и сушената мајчина душица. Промешајте ги добро состојките и оставете ги во теглата а потоа добро затворете ја и оставете ги да отстојат.

Начин на употреба:
Нанесете дел од смесата на погодената област со благи масажи. Местото покријте го со пластичната фолија. Оставете лековитото средство да дејствува 5 минути, а потоа отстранете го и измијте ја погодената област. Повторувајте ја постапката секој ден до постигнување на посакуваните резултати.

Leave a Reply

Your email address will not be published.